Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Problem długów Polaków a upadłość konsumenckaPrzeglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule postaramy się rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne – konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na początku pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań – doskonały przykład osób, które wzięły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu właściwego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: